Windows Phone İçin Resmi Dosya Yöneticisi Yayınlandı

winphoneGeçtiğimiz günlerde kullanıcılar için resmi olarak duyurulan ve Mayıs ayı sonunda mağazaya eklenecek denen resmi dosya yöneticisi geçtiğimiz dakikalarda yayınlandı.

Twitter hesabından tweet atan Windows Phone CEO’su JOE Belfiore resmi uygulamanın yayınlandığını ve Windows Phone 8.1 yüklü cihazlar tarafından indirilebileceğini açıkladı.

Kullanıcılar tarafından büyük bir istekle beklenen ve en büyük eksiklik olarak görülen resmi dosya yöneticisi uygulamasıda sonunda gelmiş oldu.

Bildiğiniz üzere resmi uygulamalar hem güven açısından hemde görsel açıdan diğer uygulamaları büyük bir başarıyla geride bırakıyor, ve kullanıcılar çok sevdikleri 3. parti uygulamaları bırakıp beğenmeselerde resmi uygulamaya geçişlerini elbet yapıyorlar.

Ayrıca resmi uygulama diğer uygulamalara fark atmış durumda neredeyse açık kaynak kodlu bir işletim sisteminde bulunan dosya yöneticisinden hiçbir farkı yok.

Resmi dosya yöneticisi ile silme, SD karttaki tüm verilere erişebilme, birden fazla uygulamayı paylaşabilme, dosya düzenlemek için klasör oluşturabilme, kopyalama, yapıştırma, taşıma işlemlerini yapabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için cihazınızın versiyonunun en az Windows Phone 8.1 ön izleme versiyonu yüklü olması gerekmektedir!

Bu web sayfasında HTML5 ve CSS3 kullanılmıştır. | Copyright © 2012 FATİH TOPAL