Galaxy S5'in 5 hatası!

Firmanın en üst seviye akıllı telefonu Samsung Galaxy S5 bile, ileri teknolojiye rağmen hatasız değil.

İşte size en çok rapor edilen 5 hata:

1- Gecikme veya takılmalar

Bu konuda gelen raporların ve şikayetlerin çoğu, Galaxy S5 kullanıcılarının, cihazlarını başka telefonlarla karşılaştırmalarından çıkıyor. Çoğu kişi normal kullanımda görülen çeşitli gecikme ve takılmaların, Samsung’un “TouchWiz” arayüzünden kaynaklandığını düşünüyor.

2- Su kaynaklı hasarlar

Samsung Galaxy S5 aslında suya dayanıklı ama bu cihazınızı suya rahatça sokabilirsiniz anlamına gelmiyor tabii. Yine de kullanıcılardan ciddi miktarda çeşitli su hasarı şikayetleri alındığına göre tasarımda bir yerde terslik olabilir. Yine de siz Galaxy S5’inizi temizlemek için suyun altında tutmayın.

3- Yavaş kamera ve kamera hatası

Buradaki şikayetler genelde Galaxy S5’deki kameranın ya uzun süre fokus yapamamasından veya çekimi geciktirmesinden kaynaklanıyor. Ama sorunun kameradan mı, yazılımdan mı, yoksa kamera ayarlarından mı olduğu hakkında kesin bir fikir yok. Ayrıca bazı kullanıcılar kamera uygulamasını çalıştırdıklarında dirak kamera hatası uyarısı aldıklarını ve kameranın çalışmadığını belirtiyorlar. Bu durum, kamerayı kullanmaya çalışan problemli bir üçüncü parti uygulamadan veya sorunlu bir hafıza kartından da kaynaklanıyor olabilir.

4- İşlemci farkı

Samsung Galaxy S5’in iki farklı işlemci ile çıktığı rapor edilmişti. Bazı cihazlar Exynos işlemci, bazıları da Snapdragon işlemciye sahip. Daha önce Exynos kullanan S4 cihazlarda aşırı ısınma tespit edilmişti, bu sefer de aynı durum sözkonusu olabilir.

5- Hızlı biten pil

Her ne kadar Galaxy S5’de bir önceki model olan S4’e göre daha yüksek performanslı bir pil olsa da, açık bir sürü uygulamanın oluşturduğu kombinasyonlar ve TouchWiz’in yoğun kullanımı gün sonunda şarjınızı bitirebiliyor. Güç kontrolü uygulamasının düzgün çalıştığına emin olmakta fayda var.

Bu web sayfasında HTML5 ve CSS3 kullanılmıştır. | Copyright © 2012 FATİH TOPAL